אוליבר טוויסט

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

בעיירה קטנה באנגליה, לפני זמן רב, נולד תינוק בשם אוליבר טוויסט במפעל מקומי. לא היו לו הורים שישמרו עליו, אז הוא גדל בבית יתומים. האנשים שניהלו את בית היתומים לא היו אדיבים ולעתים קרובות נתנו לאוליבר ולשאר הילדים מעט מאוד אוכל.

יום אחד, כשאוליבר היה רעב במיוחד, הוא אזר אומץ וביקש עוד אוכל. האחראים היו כל כך המומים שהחליטו לגרש אותו מבית היתומים.

אוליבר קיבל אז עבודה אצל קברן, אבל גם שם האנשים היו רעים כלפיו. אז, באומץ לב, אוליבר הקטן החליט לברוח ללונדון, בתקווה לחיים טובים יותר.

כשהגיע לעיר הגדולה, הוא פגש ילד בשם ארטפול דודג'ר. דודג'ר נראה ידידותי והכיר לאוליבר אדם בשם פייגין. אוליבר הבין עד מהרה שפייגין הנהיג קבוצה של כייסים צעירים. הילדים האלה אומנו לגנוב מהכיסים של אנשים בלי שהם ישימו לב!

אוליבר לא רצה להיות גנב, אבל הוא נקלע למציאות הזו, בהובלתו של פייגין. יום אחד, כשהיה עם החבורה, הואשם אוליבר שגנב ארנק מאדון חביב בשם מר בראונלו.

עם זאת, מר בראונלו הבין במהירות שאוליבר הוא ילד טוב ולקח אותו לביתו. אוליבר הרגיש אהוב ושאכפת למישהו ממנו בפעם הראשונה. אבל פייגין וחבורתו לא רצו לאבד את אוליבר, אז הם חטפו אותו בחזרה אליהם.

בסופו של דבר, בעזרת מר בראונלו וכמה מחבריו החדשים של אוליבר, נחשפו התוכניות המרושעות של פייגין, והחבורה נתפסה.

אוליבר גילה לבסוף שיש לו משפחה כל הזמן. מר בראונלו היה קשור לאמו של אוליבר והחליט לאמץ אותו. אוליבר טוויסט, הילד האמיץ שהתמודד עם כל כך הרבה אתגרים, סוף סוף מצא בית חם ואוהב.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!