אי המטמון

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני שנים רבות היה נער צעיר בשם "ג'ים הוקינס" שגר באנגליה יחד עם אימו בפונדק שהיה מארח תיירים בקרבת הים, לפונדק הגיע יום אחד זקן שביקש חדר לגור בו, הזקן היה שותה המון אלכוהול ויום אחד התעלף בחדר ולא קם יותר.

ג'ים נכנס לחדר וראה בין חפציו מפה ישנה שהייתה נראית כמו מפת אוצר, הוא התרגש ואמר לאימו שיילך לחפש את האוצר, ג'ים הלך ל 2 מומחים למפות ואוצרות חבויים ושאל אותם אם הם מזהים את המפה ואת הרמזים שיש בה, המומחים זיהו את המפה של אוצרו האגדי של קפטן ידוע שהיה חי באי מרוחק, ג'ים חיפש אנשי צוות שיצטרפו אליו למסע, הצטרפו אליו חברי צוות רבים שהחליטו להפליג איתו ולחפש את האוצר.

הפלגה אי המטמון

ג'ים ואנשי הצוות בילו ימים רבים בהפלגה לעבר האי, לילה אחד ג'ים היה רעב והלך אל אחת מחביות התפוחים שהיו בספינה, הוא שמע רעש מחשיד וקפץ מייד לתוך החבית, לפתע שמע אץ סילבר, אחד מאנשי הצוות שאומר לחברו: "מחר נגיע לאי המטמון, ברגע שאתן את האות ניקח את כל הנוסעים כשבויים ואז נוכל לקחת את המפה ואת האוצר ונחזור לביתנו בלעדיהם".

ג'ים יצא והזהיר את חברו הטוב מהתוכנית של סילבר ואנשיו, יחד הם החליטו לקפוץ אל הים ולשחות לעבר החוף שהיה לא רחוק משם, בחוף פגשו זקן מרופט שאמר להם: "אני גר בחוף הזה כבר 20 שנה.. אני מניח שבאתם לחפש כאן את האוצר הידוע?" ג'ים הנהן ואמר: "כן – קפצנו מהספינה, יש שם אנשים מסוכנים, בבקשה עזור לנו".

הזקן הכיר היטב את האי ודאג להניח הרבה מלכודות לסילבר ואנשיו, כאשר סילבר ואנשיו הגיעו עם רובים הם נפלו לתוך חור שאדמה שחפרו הזקן וג'ים, סילבר ואנשיו היו לכודים בבור ולא יכלו לצאת.

יחד עם הזקן חיפשו ג'ים וחברו את האוצר ובעזרת המפה והמון חיפושים הם הצליחו למצוא אותו בפינה ליד הים.

ג'ים וחברו הפליגו עם הספינה בחזרה לביתם והשאירו את סילבר ואנשיו באי לנצח נצחים.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!