אצבעונית

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה
אצבעונית

לפני שנים רבות, במקום רחוק רחוק, ישבה אישה זקנה על כיסא הנדנדה שלה וחשבה כמה היא תשמח אם יהיה לה ילדה קטנה וחמודה, לפתע אותה אישה זקנה שמעה דפיקה, היא ניגשה לפתוח אותה וראתה למולה גברת צעירה, הגברת אמרה לזקנה: "אני רעבה מאוד, אם תתני לי להיכנס ולאכול משהו, אני אעניק לך משאלה אחת. כל מה שתבחרי" הזקנה חייכה והכניסה את הגברת הצעירה מתוך רחמים היא בישלה לה מרק טעים עם עוף, היא הציעה לה להתקלח ולשבת איתה ליד האח להתחמם עם כוס תה.

הגברת הצעירה ישנה כל הלילה בשלווה.

הגיע הבוקר והגברת הצעירה שאלה את הזקנה: "איזו משאלה את בוחרת?"

הזקנה חשבה על שרוב האנשים יבחרו להיות עשירים גדולים, אולי הכי חזקים, חכמים או יפים.. אבל הזקנה רק רצתה ילד קטן וחמוד ולכן אמרה לגברת הצעירה: "אני בסך הכל רוצה ילדה קטנה וחמודה".

"מה?" נדהמה הגברת הצעירה מהבקשה של הזקנה, האישה הזקנה חזרה על מה שאמרה: "הייתי רוצה ילדה."

לאחר מכן הניחה הגברת הצעירה זרע זעיר בידה של הזקנה ונתנה לה הוראות. "תשתלי את הזרע הזה באדמה, תשקי אותו בזהירות בכל יום קצת, תשמרי עליו ותני לו את אהבתך, אם תעשי את כל הדברים האלה, יהיה לך ילד." וכך עזבה הצעירה את הבקתה של הזקנה.

הזקנה עשתה את כל הדברים בדיוק כמו שאמרה לה הגברת הצעירה, תוך שבוע היא ראתה פרח צהוב יפייפה שיוצא מתוך האדמה, למחרת הפרח גדל עוד יותר, בתוך הפרח הייתה ילדה קטנה ויפה בגודל האגודל של האישה הזקנה, ולכן היא קראה לה "אצבעונית".

הזקנה הכינה לה שמלה קטנה שתפרה במיוחד, אצבעונית ישנה בתוך קליפת אגוז עטופה בבד קטנטן ונעים והביאה לזקנה שמחה ואושר.

יום אחד, כשאצבעונית נרדמה בצהריים, צפרדע קפצה מבעד לחלון הפתוח ואמרה: "את תהיי כלה מושלמת עבור הבן שלי", הצפרדע לקחה את אצבעונית וקפצה מחוץ לחלון כדי למצוא את בנה.

אצבעוניה בכתה וכמה חיות קטנטנות ששמעו אותה עזרו לה לברוח, כמה שעות לאחר מכן היא מצאה את עצמה ביער, אצבעונית אכלה פירות ושתתה את הטל שנפל על העלים, לאחר תקופה קצרה הגיע החורף הקר והיא הייתה זקוקה למקלט, עכבר חביב נתן לה להישאר איתו במחילה ואמר לאחר מספר יפים: "לא יכול להחזיק אותך כל החורף – את צריכה לעזוב".

אצבעונית יצאה לחפש מקלט נוסף ומצאה ציפור פצועה, אצבעונית טיפלה בציפור עד שהייתה מוכנה לעוף, הציפור הציעה לאצבעונית להצטרף אליה למקום קסום בשם "ארץ השמש", אצבעונית עלתה על גבה של הציפור והם יצאו לדרך.

לאחר מספר ימים אמרה הציפור: "את יכולה לרדת אצבעונית, הגענו לארץ השמש", אצבעונית הגיעה למקום קסום ויפה עם אנשים בדיוק כמוה, היא מצאה שם נסיך בדיוק בגודל שלה בשם "אצבעון", הם התחתנו וחיו באושר ועושר עד עצם היום הזה.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!