ג'יני אלאדין

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

אלאדין היה ילד עני שחי בעיר גדולה וסואנת במזרח התיכון, הוא חי עם אמו והיה ידוע בזריזותו ובחוכמת הרחוב שלו, הוא בהחלט היה צריך את זה בחיים בעיר הגדולה, יום אחד, אלאדין סייר בשוק העיר וניגש אליו קוסם זקן ומסתורי, הקוסם אמר לו שיש מערה קסומה בקצה העיר עם מנורה עתיקה ומיוחדת במינה ואם יוכל להביא לו אותה הוא יישלם לו כסף רב.

אלאדין בשוק

אלאדין, שהתלהב מההרפתקה, החליט ללכת אל המערה, הוא נכנס וגילה שהמערה מלאה באוצרות רבים ונפלאים, לאחר חיפושים בתוך המנהרה מצא אלאדין את הפמוט הקסום שהקוסם הזקן דיבר עליו, אך כשניסה לצאת, המערה נסגרה לפתע מאחוריו, בניסיון נואש למצוא דרך החוצה, אלאדין שיפשף את המנורה ולפתע הופיע מולו ג'יני ענקי שהיה כלוא בתוך המנורה (ג'יני הוא ייצור על טבעי), הג'יני ידע את תפקידו והציע לאלאדין למלא לו שלוש משאלות.

ג'יני עם אלאדין במערה

המשאלה הראשונה של אלאדין הייתה לצאת מהמערה. מיד לאחר מכן, הוא ביקש להיות הנסיך העשיר והחכם ביותר בעיר, כדי לזכות בלבה של הנסיכה יפהפייה, יסמין, בתו של הסולטן, ג'יני הגשים את משאלותיו, ואלאדין הפך להיות נסיך מופלא שכולם דיברו עליו.

הקוסם הרשע לא ויתר, הוא ניסה לרמות את אלאדין ולגנוב את המנורה הקסומה, אלאדין, בעזרת חכמתו ונחישותו, הצליח להתגבר על הקוסם ולהחזיר את השקט לעיר ולאהובתו, הנסיכה יסמין.

בסופו של דבר, אלאדין השתמש במשאלה השלישית כדי לשחרר את הג'יני מהמנורה, כדי שיהיה חופשי לנצח. הג'יני, שהופתע מהנדיבות והאומץ של אלאדין, הבטיח לו חברות נצחית.

אלאדין ויסמין נישאו וחיו באושר רב, הם שלטו בחכמה ובצדק על עמם, הסיפור שלהם נזכר כדוגמה לאהבה, לאומץ ולחכמה, הם הוכיחו שאפילו ילד עני מהרחובות יכול לשנות את גורלו ולהשפיע על העולם סביבו, כל זאת בעזרת לב טוב ורוח נחושה.

אלאדין ויסמין

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!