ג'ק והאפונים

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני זמן רב חיה אלמנה ענייה. לאלמנה היה בן יחיד בשם "ג'ק". לשניהם הייתה פרה אחת שהביאה להם חלב בכל יום.

ככל שעבר הזמן האלמנה ובנה הפכו לעניים יותר ויותר. יום אחד אמו של ג'ק החליטה למכור את הפרה הזקנה שלא נתנה חלב, היא ביקשה מג'ק שילך לשוק וימכור את הפרה במחיר הכי גבוה שאפשר. ג'ק לקח את הפרה ויצא לשוק.

ג'ק והפרה הולכים לשוק

בדרך לשוק הוא פגש איש זקן, הזקן שאל לאן ג'ק הולך עם הפרה, וג'ק ענה: "אני הולך לשוק כדי למכור אותה", ענה ג'ק, הזקן חייך ואמר שהוא רוצה את הפרה בתמורה להחלפה, הזקן הוציא פיסת בד מכיסו, בתוך פיסת הבד היו חמישה אפונים, הזקן אמר לג'ק שאלו למעשה אפוני קסמים ואם ישתול אותם באדמה הם יגיעו עד השמיים תוך לילה אחד, ג'ק התפעל מאוד וחשב שזה יהיה הוגן להחליף את הפרה בעד האפונים.

איש זקן עם ג'ק

לאחר ההחלפה ג'ק רץ הביתה וסיפר לאמו בשמחה על ההחלפה שעשה, הוא סיפר לה שאלו אפוני קסמים ואפשר להרוויח מהם הרבה כסף, "הם יכולים לצמוח עד השמיים תוך לילה אחד" אמר ג'ק בהתרגשות וניסה להסביר לאימו למה מדובר בעסקה מצוינת.

ג'ק ואמא שלו עם האפונים

אמא של ג'ק כעסה מאוד על ההחלפה וזרקה את האפונים מהחלון ישירות לגינה: "אתה טיפש וגם עצלן!" צעקה האם המאוכזבת ושניהם הלכו לישון.

למחרת בבוקר ג'ק התעורר ולא היה בטוח איפה הוא, החדר היה חשוך מעט, הוא רץ במהירות לחלונו ופתח את הוילונות, ג'ק הופתע לראות עלים ירוקים ענקיים, "מה זה???" צעק ג'ק מהחלון.

ג'ק מטפס על גבעול

הוא התלבש ורץ החוצה לגינה, ממש מחוץ לחלון שבו זרקה אמו את האפונים הקסומים צמח גבעול אפונים עצום שטיפס עד השמיים. ג'ק טיפס על הגבעול המפלצתי, גבוה יותר מהבתים, גבוה יותר מכל הגבעות ואפילו גבוה יותר מהעננים, הוא טיפס עד לשמיים הכחולים שם הוא מצא שביל לבן והתחיל ללכת בו.

ג'ק מטפס עד לשמיים

הוא נעשה רעב מאוד מהדרך הארוכה וקיווה למצוא מקום שבו יוכל לקבל ארוחה כלשהי, לשמחתו הוא ראה טירה ודפק בדלת בחוזקה.

ג'ק בטירה

את הדלת פתחה אישה עם חיוך רחב שאמרה לו: "שלום לך ג'ק!", ג'ק ביקש ארוחה טעימה והאישה אמרה לו שכדאי שיברח מכאן לפני שיהפוך לארוחה בעצמו! "רוץ מהר ג'ק" אמרה האישה, "בעלי הוא ענק רשע ואוהב לאכול ילדים", ג'ק פחד הוא היה רעב מכדי לחזור, הוא התחנן בפני האישה ושאל אותו אם תוכל להסתיר אותו ולתת לו משהו לאכול, אשתו של הענק הרשע הייתה אישה טובה ולכן הסכימה ונתנה לו לאכול קצת לחם וחלב, בדיוק כשג'ק סיים את ארוחת הבוקר שלו הוא שמע לפתע רעש.. הענק הגיע הביתה..

הענק בטירה

ג'ק התחבא, הענק נכנס ואמר שהוא מריח ילד באיזור והוא ממש רוצה לאכול אותו, אשתו של הענק הניחה את ארוחת הבוקר ואמרה: "שטויות, אתה תמיד מריח ילדים, אין סיכוי שיהיה פה ילד בתוך הטירה, עכשיו תאכל את הארוחה שלך".

ג'ק הציץ מהמחבוא שלו ונבהל לראות את הענק, הוא היה גדול ומכוער, כשסיים הענק את הארוחה הוא ספר את מטבעות הזהב שלו ונרדם, ג'ק יצא במהירות וטיפס על השולחן הגדול של הענק, הוא תפס כמה מטבעות זהב וברח מהטירה הישר במורד השביל ולאחר מכן ירד בעזרת הגבעול עד לגינה שלו.

ג'ק רץ לאמא שלו וסיפר לה מה מצא בראש גבעול האפונים בעודו זורק את מטבעות הזהב על השולחן, האלמנה שמחה מאוד והיה להם כסף לקנות כל מה שהם היו צריכים.

לאחר כמה חודשים ג'ק ראה שנגמרו להם מטבעות הזהב ולכן החליט לטפס על הגבעול פעם נוספת ונכנס לתוך הטירה, שם הוא ראה את הענק עם תרנגולת שמטילה ביצי זהב, הענק ציווה על התרנגולת "הטילי ביצת זהב מיד!" והתרנגולת הטילה ביצת זהב גדולה לאחר מספר שניות, ג'ק היה המום ושמע שוב את הענק אומר לתרנגולת "תטילי עוד ביצת זהב!" ושוב היא הטילה ביצה נוספת.

תרנגולת שמטילה ביצי זהב

הוא התחבא וחיכה עד שהענק ירדם, לאחר מכן הוא תפס את התרנגולת ורצה לברוח בחזרה לגינה שלו אך התרנגולת צווחה בקול והענק התעורר. הוא ראה את ג'ק רץ עם התרנגולת וקם כדי לרדוף אחריו.

ג'ק בורח עם התרנגולת

ג'ק רץ מהר יותר מהענק אבל הצעדים של הענק היו כל כך גדולים, הוא היה קרוב מאוד לתפוס את ג'ק, כל הארץ רעדה מהצעדים הכבדים של הענק המפלצתי, בדיוק כשהענק בא להושיט יד – ג'ק קפץ על הגבעול וירד למטה במהירות, הענק חשב אם הגבעול יוכל להחזיק ענק כמוהו, הוא היסס אך לבסוף ירד גם הוא במורד הגבעול.

ג'ק הגיע לאדמה וביקש מאימו להביא מהר גרזן, שניהם חתכו את הגבעול והענק הרשע נפל לאדמה ומת.

ג'ק חותך את גבעול האפונים

ג'ק ואימו חיו עם תרנגולת שמטילה ביצי זהב והיו שמחים ומאושרים לכל החיים.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!