החלילן מהמלין

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני שנים רבות הייתה עיירה בשם המלין, לתושבי המלין הייתה בעיה רצינית של חולדות שהסתובבו בעיירה והטרידו את התושבים, הם ניסו הכל כדי להיפטר מהחולדות, אבל נראה ששום דבר לא עבד, היו חולדות בגדלים שונים ואפילו החתולים לא הצליחו להבריח אותם, ראש העיר כינס את כולם בכיכר הגדול של העיירה ואמר: "כל מי שיכול להיפטר מהעכברושים יתוגמל בעשרה שקי זהב".

יום אחד, הגיע להמלין זר מארץ רחוקה, הוא היה לבוש בבגדים אדומים, חבש כובע עם נוצה ונשא איתו חליל, האיש אמר, "אני אעלים את העכברושים בשבילך ראש העיר!" לאחר מכן האיש התחיל לנגן מנגינה מוזרה אך נפלאה עם החליל שלו, החולדות בעיירה שמעו את המנגינה והתחילו להתקרב אליו. הזר הלך ברחובות המלין, ניגן בחליל שלו ומשך אליו עוד ועוד עכברושים.

הזר החכם לקח את כל החולדות לנהר, שם הם טבעו אחת אחת, המלין סוף סוף נקייה מחולדות! הזר חזר לאסוף את הפרס שלו. אולם כעת, לאחר שבעייתם נפתרה, ראש העיר והתושבים כבר לא רצו לשלם לו את הכסף. זה הכעיס את האיש, והוא החליט להעניש את העיירה.

האיש החל לנגן בחליל שלו שוב והפעם, כל ילדי העיירה החלו לרוץ לעברו, כל ילדה וילד התחילו לרוץ לעבר המנגינה של החליל שלו.

האיש לקח את כולם למערה מחוץ לעיר וסגר את הכניסה למערה בסלע ענק, רק שני ילדים נותרו מאחור, לאחד הייתה רגל פצועה והשני היה חירש, שני הילדים הלכו במהירות וסיפרו לתושבי העיר מה קרה. "לא תאמינו מה קרה! כל הילדים נעלמו… כולם הלכו בעקבות האיש והם נעולים עכשיו בתוך המערה, ראינו אותו לוקח את הילדים וסוגר את המערה בסלע ענק”.

תושבי העיר היו מבוהלים והתביישו מאוד, הם הלכו למערה והתחננו בפני האיש שיסלח להם, "בבקשה החזר את ילדינו לבתיהם, אנו ניתן לך את 10 שקי הזהב כפי שהבטחנו".

לבסוף, האיש הזיז את הסלע ונתן לילדים לחזור לבתיהם, אנשי המלין למדו לעולם לא להיות כפויי טובה וחמדנים, הזר נעלם, ולא נראה שוב לעולם, עם זאת, תושבי העיירה אומרים שלפעמים אם אתה מקשיב ממש טוב, אתה עדיין יכול לשמוע את המנגינה היפה שמתנגנת מהחליל שלו.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!