הינשוף החכם

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני שנים רבות, באמצע היער, קבוצת ינשופים החליטה לבנות את ביתם.

ביער היו הרבה עצים ירוקים ויפים, כל הינשופים בקבוצה היו חופשיים לבחור כל עץ שרק רצו, הינשופים הצעירים בחרו בחמדנות את כל העצים הירוקים והיפים, שם בנו את בתיהם החדשים. עם זאת, היה ביניהם גם ינשוף זקן שהחליט לבנות את הקן שלו בעץ אלון ישן ומיובש, הינשוף בקושי הצליח לבנות את הקן אבל בגלל שהעץ היה מיובש היה לו קל יותר, הינשוף הזקן התיישב בתוך ביתו החדש והיה שמח ומאושר.

הינשופים הצעירים הפכו לגאוותנים בבתיהם היפים. "היי זקן, לא יכולת למצוא עץ טוב יותר לקן שלך?" צחקו הינשופים הצעירים על הינשוף המבוגר. "יש לנו כל כך מזל," הם היו אומרים, "יש לנו עצים הרבה יותר יפים מהעץ העלוב שלך!".

אך עם הזקנה מגיעה גם חוכמה, והינשוף הזקן הזה היה חכם מאוד, אז הוא חייך ואמר, "מוקדם מדי לומר למי מאיתנו יש מזל."

הינשופים הצעירים לא הבינו למה התכוון הינשוף הזקן. לפעמים הם עדיין היו מתגרים בינשוף הזקן. שתמיד חייך בחזרה ולא אמר כלום.

יום אחד, קבוצה של חוטבי עצים הגיעה ליער. "הו, תראו את העצים האלה," אמר אחד מהם, הם נראים מצויין, נוכל לחטוב אותם ולמכור בקלות לקראת החורף, "בואו נחטוב אותם, הם יביאו כסף טוב", אמר אחר, וכך, הם הוציאו את המסורים, קצצו וקצצו עד שעץ האלון הישן והמיובש נותר העץ היחיד באיזור.

"העץ הזה ישן ויבש מדי, זה יהיה בזבוז לקחת אותו, הוא לא שווה פרוטה".

הינשופים הצעירים צווחו, חוטבי העצים עדיין לקחו את העצים ללא רחמים, הינשוף הזקן חייך ואמר לצעירים, "אתם מבינים, לפעמים מה שנראה רע הוא בעצם טוב, ומה שנראה טוב הוא בעצם רע".

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!