הנסיך הקטן

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני שנים רבות נסיך קטן חי על כוכב לכת חם ומדברי בשם B-612, למרות החום הכבד הנסיך הקטן דאג מאוד לכוכב הלכת שלו, הוא היה מנקה אותו, דואג לאדמה ושותל המון צמחים מדהימים.

יום אחד הנסיך הקטן הכניס זרע לאדמה ובאופן מסתורי יצא ממנו פרח מדהים ביופיו: "איזה פרח יפה" אמר הנסיך הקטן, אני אשקה אותך ואשמור עליך כדי שתגדל ותהפוך להיות הפרח הכי יפה בעולם, הנסיך הקטן קרה לפרח "ורד", הוא השקיע בורד המון זמן ואנרגיה כדי לדאוג לטפח אותה בכל יום, ורד דרשה תשומת לב בכל יום והנסיך הקטן עם הזמן התחיל לפקפק באהבתו אליה, בנוסף לכך כוכב הלכת שלו התחיל לשעמם אותו מעט, הוא חשב על כל המרחבים של היקום ונרדם.

ורד

בבוקר הנסיך הקטן קם עם המון אנרגיות והחליט לחפש חברים חדשים, הוא יצא לטיול ברחבי היקום והשאיר את ורד מאחור.

בכוכב הראשון הנסיך הקטן מצא מלך שחי שם שנים לגמרי לבדו, המלך שמח לראות את הנסיך הקטן: "טוב שבאת! סוף סוף יש מישהו לשלוט עליו! אני מלך אבל נמצא כאן שנים לגמרי לבדי!"

הנסיך הקטן לא היה רגיל לקבל פקודות מאף אחד וחשב לעצמו שחברים במילא לא אמורים לתת פקודות אחד לשני ולכן החליט לעזוב את המלך השתלטן.

הנסיך הקטן המשיך במסע והגיע לכוכב אחר, שם הוא ראה אדם לבוש בצורה מאוד יפה, האיש ראה את הנסיך הקטן ואמר: "טוב שבאת! סוף סוף מישהו ייתן לי מחמאות על כל הבגדים היפים שאני לובש, אני כאן לבדי במשך שנים ארוכות – מה אתה חושב על הבגדים שלי??".

הנסיך הקטן חייך ואמר שהם יפים מאוד, האיש פתח את הארון ולבש בגדים נוספים אך הנסיך הקטן השתעמם וחשב לעצמו: "חברים זה לא רק בשביל מחמאות!" ועזב את המקום.

בכוכב הבא פגש הנסיך הקטן איש זקן עם המון ספרים סביבו, "מה כל הספרים האלו?" שאל הנסיך, האיש הזקן חייך ואמר: "אני סופר וחובב ספרים, אני כותב על כוכבי לכת, נהרות, הרים ומדבריות, ספר לי על כוכב הלכת שלך כדי שאוכל לכתוב גם עליו", הנסיך הקטן שמח וסיפר לזקן על כוכב הלכת ועל הורד ששתל באדמה.

"אני לא יכול לכתוב עליך ועל הורד שלך – אני כותב רק על דברים שנמשכים לנצח" אמר הזקן, הנסיך הקטן מעולם לא חשב שהוא או הורד שלו לא נצחיים, הוא היה עצוב וגם לסופר הזקן לא היה עניין לדבר איתו לכן עזב את כוכב הלכת והמשיך הלאה.

הנסיך הקטן הגיע למקום שנקרא "כדור הארץ" ושם פגש לראשונה בחייו "שועל" ושאל אותו: "נוכל להיות חברים?" השועל אמר: "אני חי בטבע ובמרחבים, אתה לא יכול להיות בסביבה שלי, נוכל להיות חברים רק אם תאלף אותי", הנסיך הקטן היה מבולבל ושאל "מה המשמעות של אילוף?" השועל אמר שאם הוא לא יודע את זה הם לא יוכלו להיות חברים כי הוא חיית טבע והוא בן אדם, הנסיך חשב לרגע ואמר: "אני חושב שהבנתי אותך, יש לי פרח בשם ורד שאני חושב שגם היא אילפה אותי, היא גם חיה בטבע ובכל זאת נקשרנו והיינו קרובים מאוד".

הנסיך הקטן

הנסיך הקטן החליט לחזור לאהבתו, הוא הבין ש-ורד הייתה בעצם חברת אמת שלו ולמרות השוני ביניהם הם חיו ביחד בשמחה ובאהבה, "ורד שלי צריכה אותי" אמר הנסיך וחזר לכוכב הלכת שלו, הנסיך הקטן חיבק את ורד ואמר: "אני אהיה איתך לנצח ורד אהובתי".

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!