הנסיכה והצפרדע

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

היה הייתה נסיכה בארמון מפואר, מחזרים רבים הגיעו לארמון כדי לבקש את ידה מאביה המלך, אך נראה היה לנסיכה שכל אחד מהם רוצה נסיכה ולא את מי שהיא באמת.

אחר צהריים אחד, הנסיכה חשבה, "הלוואי שהייתי שוב קטנה." היא מצאה את כדור הזהב האהוב עליה עוד מהילדות והחליטה לצאת לשחק בחוץ כמו בילדות, היא לקחה את הכדור, יצאה מהארמון וזרקה אותו גבוה גבוה, הנסיכה טיילה והגיעה לאגם גדול, זרקה את הכדור גבוה והוא נפל ושקע בתוך האגם!

"אולי אני יכול לעזור לך," אמר הצפרדע.

"כן," אמרה הנסיכה. "תביא את הכדור שלי ששקע במים!"

"אין בעיה," אמר הצפרדע. "אבל קודם כל יש משהו שאני חייב לבקש ממך."

"מה אתה צריך?" אמרה הנסיכה.

"תבלי איתי יום אחד", אמר הצפרדע.

"אני לא בטוחה שאני יודעת מה זה אומר," אמרה הנסיכה.

"רק תבלי איתי היום", חזר ואמר הצפרדע.

"בסדר בסדר!" אמרה הנסיכה. "עכשיו בבקשה, תביא את הכדור שלי!"

"אני על זה," אמר הצפרדע וצלל עמוק לתוך האגם.

רגעים לאחר מכן הוא חזר כשהכדור מורם ביד אחת.

"תודה," אמרה הנסיכה, ולקחה אותו ממנו.

היא הסתובבה ללכת.

"חכי רגע!" אמר הצפרדע. "הבטחת לבלות איתי היום!"

"כבר ביליתי מספיק" אמרה וחזרה לארמון.

באותו לילה בארוחת הערב בארמון עם משפחתה והיועצים המלכותיים, נשמעה דפיקה בדלת. המשרת פתח את הדלת ולא ראה שם איש. הצפרדע, שעמד למטה, אמר: "הנסיכה הבטיחה לבלות איתי היום, אז הנה אני."

"בַּת!" אמר המלך מקצה השולחן. "הבטחת לבלות עם הצפרדע הזו, כפי שהוא טוען?"

"בערך," אמרה הנסיכה. לאחר הפסקה, היא הוסיפה, "נו טוב, שיכנס."

המשרתים קבעו במהירות מקום חדש לצפרדע, והוא ניגש לשולחן האוכל המלכותי.

השיחה הגיעה לנושא מדאיג מאוד בממלכה. אף אחד מיועצי המלוכה לא ידע מה לעשות.

"אבא, אם יורשה לי," אמרה הנסיכה. "אולי נוכל…."

"תפסיקי!" אמר המלך "יש לי מספיק יועצים, תאמיני לי."

"אם יורשה לי," אמר הצפרדע, וזו הייתה הפעם הראשונה שהוא דיבר ליד השולחן. "יש לנסיכה יותר מהכתר ושמלות המלוכה שלה."

הנסיכה בהתה בצפרדע. איך הצפרדע הקטן הזה – יותר מכל אחד אחר – יכול להבין אותה?

לאחר ארוחת הערב, הצפרדע השתחווה בפני הנסיכה ואמר, "עשית מה שהבטחת, אני מניח שהגיע הזמן שאני אלך.. "לא חכה!" אמרה הנסיכה, "עוד לא מאוחר. מה עם טיול בגן? ” הצפרדע שמח. שניהם הלכו בגן המלכותי, הצפרדע קפץ לאורך קיר האבן כדי שהוא והנסיכה יהיו באותו גובה ויוכלו לדבר בקלות.

הם צחקו על הרבה דברים. מאוחר יותר, כשהשמש שקעה, הם התפעלו מהצבעים היפים בשמים.

הנסיכה אמרה, "אתה יודע, להיות איתך היום היה הרבה יותר כיף ממה שחשבתי."

"גם אני נהניתי מאוד," אמר הצפרדע.

הנסיכה רכנה ונישקה את הצפרדע בקלילות על לחיו.

בבת אחת הצפרדע הפך לנסיך צעיר! הנסיכה קפצה לאחור בהפתעה, ומי יכול להאשים אותה? הנסיך אמר לה במהירות שהכל בסדר. שנים קודם לכן, מכשפה מרושעת הטילה עליו כישוף שעליו להישאר צפרדע עד שיקבל נשיקה מנסיכה אמיתית והרגע הזה הגיע עכשיו.

הנסיך והנסיכה התאהבו והכירו אחד את השניה טוב יותר, שנים לאחר מכן, לאחר שנישאו, יצרו להם תפאורה יפה לכדור והניחו אותו על שולחן האוכל המלכותי שלהם. וכאשר אור השמש זרח מבעד לחלונות הארמון, הכדור היה מנצנץ ומזכיר להם את סיפור האהבה שלהם.

מידע להורים על הנסיכה והצפרדע

מקורות: "הנסיכה והצפרדע" היא אגדה שמקורה בסיפורי עם שונים, ובעיקר האגדה הגרמנית "נסיך הצפרדע" מאת האחים גרים.

מחבר: הגרסה המפורסמת ביותר של הסיפור נכתבה על ידי האחים גרים, ג'ייקוב ווילהלם גרים, ופורסמה באוסף שלהם "אגדות גרים" ב-1812.

תקציר העלילה: בסיפור המסורתי, נסיכה צעירה משחקת בכדור זהב ליד בריכה כשהיא שומטת אותו בטעות למים. צפרדע מציעה להחזיר את הכדור בתמורה לידידותה של הנסיכה. הנסיכה מסכימה באי רצון, אבל ברגע שהיא מקבלת את הכדור בחזרה, היא עוזבת מבלי לקיים את הבטחתה. הצפרדע הולכת אחריה לארמון ומתעקשת לחלוק את הארוחה ואת מיטתה. הנסיכה נגעלת אך מקיימת את הבטחתה. למחרת בבוקר, היא מתעוררת ומגלה שהצפרדע הפכה לנסיך נאה, שקוללה על ידי מכשפה מרושעת. הנסיך והנסיכה מתאהבים וחיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.

שלוש עובדות מעניינות על הנסיכה והצפרדע

וריאציות: לסיפור יש כמה גרסאות על פני תרבויות שונות, לכל אחת פרשנות ווריאציות משלה. בחלק מהגרסאות, הנסיכה זורקת את הצפרדע אל הקיר כדי לשבור את הקללה, בעוד שבאחרות, השינוי של הצפרדע מתרחש לאחר שינה על הכרית.

עיבוד דיסני: סרט האנימציה של דיסני מ-2009 "הנסיכה והצפרדע" נוצר בהשראת האגדה המקורית אך עם שינויים משמעותיים בעלילה ובדמויות, כולל הגדרת הסיפור בניו אורלינס והצגת דמות בשם טיאנה כגיבורה.

מקורות: מאמינים שהסיפור מקורו בפולקלור עתיק והועבר לדורות לפני שהוקלט על ידי האחים גרים. הוא שייך לקבוצה של סיפורי עם אירופיים על בעלי חיים שהופכים לבני אדם לאחר קיום תנאים ספציפיים.

המסר של הסיפור

"הנסיכה והצפרדע" הוא סיפור שמעביר מספר מסרים. אחד הנושאים המרכזיים הוא חשיבות קיום הבטחות וכיבוד הסכמים. הנסיכה מפרה בתחילה את הבטחתה לצפרדע, אך בסופו של דבר, היא מקיימת את מחויבותה, מה שמוביל לשבירת הקללה ולסוף טוב.

נושא נוסף הוא הרעיון להסתכל מעבר למראה החיצוני. הצפרדע נראית לא מושכת בעיני הנסיכה, אבל הוא מתגלה כנסיך אדיב ואצילי. הסיפור מלמד את הערך של ראיה שאינה שטחית והכרה בערכם של אחרים על סמך דמותם.

לבסוף, הסיפור מדגיש את כוחם של שינוי וגאולה. הפיכתה של הצפרדע לנסיך מסמלת את הפוטנציאל לשינוי ואת האפשרות למצוא אהבה ואושר אמיתיים למרות טעויות או נסיבות העבר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!