הסבלנות משתלמת

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

בימי קדם, לפני שנים רבות, בעיירה קטנה, חי ילד קטן בשם דני, דני היה ילד חכם ושקט, התכונה הבולטת של דני הייתה ללא ספק הסבלנות שלו, הוא הבין מהר מאוד שעליו ללמוד להיות סבלני בחיים (וגם לסבול לפעמים) כדי להגשים את המטרות והחלומות שלו.

לדני היה חלום אחד שדרש ממנו המון סבלנות, הוא רצה לגדל עץ תפוחים משלו בחצר האחורית של הבית, דני עשה עבודות אצל הוריו כדי לחסוך כסף לצורך המשימה.

בדמיון שלו עץ התפוחים היה המקום האהוב עליו ביותר בעולם, הוא חלם לקטוף ממנו תפוחים טריים ומתוקים.

דני ידע שכדי להגשים את החלום, עליו להיות סבלני, לעבוד ולדאוג לעץ במשך זמן רב כדי לתת לעץ להתפתח ולגדול בצורה בריאה, בכל יום שעבד הוא ידע שהעבודה הקשה שלו תשתלם.

דני התכונן היטב לכל התהליך בדרך להגשמת חלומו, הוא חסך כסף כדי לקנות את הזרעים הנכונים עבור העץ, כלי גינון, חומר לדישון ועוד.. כל אלו עזרו לו לטפל טוב יותר בעץ, בנוסף לכך הוא קנה גם שקים גדולים כדי שיוכל לקטוף את הפירות כשיגיע הרגע הנכון, ההתבוננות על השקים הזכירו לו שיום אחד הוא יקטוף את הפירות ויהנה מהם.

עברו להם הימים, השבועות והחודשים, והנה, לאחר מספר חודשים של עבודה מאומצת, דני הגיע כהרגלו בכל יום לעץ התפוחים והתחיל לראות תפוחים קטנים על גבי הענפים, דני שמח מאוד והתחיל לטפס על העץ, הוא התקרב לתפוחים וקטף אחד כדי לטעום, הטעם היה מתוק וטעים. הוא חייך והחליט לחכות עוד מספר שבועות כדי שהתפוחים יגדלו וכך יוכל לאכול אותם וגם למכור בשוק.

לאחר סבלנות של עוד מספר שבועות הוא כבר יכל לראות תפוחים גדולים במיוחד, הוא קטף אותם לתוך שקים, חילק למשפחתו ולחבריו ומכר חלק גדול בשוק, דני הרוויח כסף נוסף בכוחות עצמו, הוא היה שמח ומאושר.

דני הבין שכדי להגשים חלומות, עליו להיות סבלני מצד אחד אך גם לפעול מהצד השני, אם משהו דורש זמן וסבלנות, עדיין יש לפעול באופן חכם ונכון כדי להצליח במשימה.

המשפחה של דני נהנתה מאוד מהתפוחים המתוקים, דני הרגיש שהמאמץ והסבלנות שהוא השקיע הביאו לו אושר אמיתי, הוא אמנם עבד קשה בכל יום אבל תחושת הסיפוק בסוף התהליך הייתה מתוקה מאוד, בדיוק כמו התפוחים שבעץ.

מוסר ההשכל של דני היה ברור לכולם: כשיש לנו חלומות ומטרות גדולות, עלינו ללמוד לחכות בסבלנות אך גם לפעול בחכמה וביעילות כדי להשיג אותם, דני למד שזהו כלל חשוב שיעזור לו להצליח בחיים!

וכך, הסבלנות של דני השתלמה והוא למד את השיעור החשוב על אופן הפעולה החכמה. ואם תזכו לבקר אצלו בביתו בעונת התפוחים, תוכלו למצוא אותו מתכנן כבר לשנה הבאה, מחכה ומתכונן לקטוף תפוחים גדולים ומתוקים יותר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!