העכברים והחתולה

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

פעם הייתה מכולת גדולה בעיירה קטנה, הבעיה היחידה שאיתה התמודד בעל המכולת היא שהיו הרבה עכברים בלילה שנגסו בכל האוכל בחנות וקילקלו את הסחורה, העכברים אכלו מהלחם, מהפירות וממש אהבו גם את הממתקים.

בעל המכולת חשב כיצד לפתור את המצב, פתאום עלה במוחו רעיון, הוא החליט לקנות חתולה שמנה כדי שתשמור על החנות בלילה, הפתרון היה מצויין, החתולה צדה את העכברים והתענגה עליהם בכל לילה והצילה את בעל החנות מכל הנזקים של העכברים השובבים.

מועצת העכברים החליטה לקיים פגישה דחופה כדי למצוא פתרון למצב, כל עכבר היה מודאג שמספרם הולך ומתמעט מדי יום, החתולה טרפה את חבריהם, הם התלוננו בפני העכבר הראשי שהחתולה מפתיעה אותם בכל פעם וחייב למצוא פתרון לנושא.

העכבר הראשי חשב וחשב והחליט שהפתרון הטוב ביותר יהיה לשים פעמון על החתולה וכך העכברים יוכלו לשמוע כשהחתולה מתקרבת ולהסתתר ממנה, כולם אהבו מאוד את הרעיון אבל השאלה היא איך נשים פעמון על החתולה? מי יתנדב למשימה המסוכנת?

שתיקה ארוכה הייתה בחדר, אף עכבר לא דיבר, המשימה הייתה מסוכנת מאוד, עכבר אחד קטן החליט שהוא יבצע את המשימה וביקש שרשרת של פעמונים קטנים עם סרט ורוד יפייפה.

באותו לילה הלך העכבר הזעיר אל החתולה והחמיא לה על יופיה המיוחד, הוא נתן לה במתנה את שרשרת הפעמונים ואמר לה שעם השרשרת היא תהייה הכי יפה בעולם, החתולה אהבה מאוד את המחמאות של העכבר הזעיר והחליטה לא לטרוף אותו ולקבל את המתנה.

החתולה התבוננה בראי ואהבה מאוד את השרשרת החדשה, חייכה לעצמה והתחילה כמו בכל לילה לחפש עכברים בחנות, אך להפתעתה לא מצאה שום עכבר, בלילות לאחר מכן החתולה עדיין לא מצאה שום עכבר במכולת וגוועה ברעב, בכל פעם שהחתולה התקרבה לפינה אחרת במכולת העכברים שמעו אותה וכך הסתתרו מפניה בכל פעם מחדש.

מוסר ההשכל: אל תסמוך על אף אחד בצורה עיוורת מבלי להבין את ההשלכות של כל דבר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!