מלכת הקרח

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה
מלכת הקרח

פעם חי גובלין מרושע שבנה מראת קסם (גובלין הוא בעצם טרול מרושע בגובה של גמד), המראה הייתה מציגה כל דבר יפה או טוב כמכוער ורע, זאת הייתה מראה אפלה ומרושעת לא פחות מהגובלין.

יום אחד נשברה המראה וכל חלקיה התפזרו על פני כדור הארץ, מספר חתיכות נפלו גם בעיירה קטנה שבה גרו שני חברים בשם גיא ורבקה.

גיא ורבקה היו שכנים, הם היו חברים טובים מאוד ובילו את הזמן במשחקים משותפים, בבניית ארמונות חול וריצה על פני הגבעות בעיירה.

יום אחד בזמן שהם שיחקו, גיא הביט בחלקים מהמראה השבורה, מייד לאחר מכן הכל השתנה. גיא כבר לא ראה ברבקה את חברתו הטובה ביותר, הוא צחק עליה ומשך לה בשיער בכל פעם שראה אותה, רבקה הייתה מבולבלת ולא הבינה מדוע הוא מתנהג בצורה כל כך מוזרה ומרושעת.

יום אחד, גיא ורבקה החליטו לצאת לטיול במזחלת השלג שלהם, לפתע, מזחלת ענקית אחרת נעמדה לפניו והנהג שלה ביקש מגיא להיכנס פנימה, רבקה הייתה המומה וראתה את גיא נכנס פנימה.

ברגע שגיא היה בפנים, הנהג הפך את עצמו לאישה ונסע משם, האישה הייתה עטופה בשמלה לבנה ועל ראשה הונח כתר עשוי קרח.

גיא הופתע מאוד ושאל אותה מי היא, "אני מלכת השלג” ענתה האישה, פניה נצצו כמו יהלום, לפתע המזחלת התרוממה באוויר והיא רכבה על פני לעננים עד שהם הגיעו לארץ רחוקה.

בינתיים, רבקה חיכתה שגיא יחזור. יום אחד, היא לקחה את המזחלת שלג שלה והלכה לחפש אותו, היא חיפשה בכל מקום אבל לא הצליחה למצוא אותו.

רבקה ישבה מתחת לעץ ובכתה כל הלילה, לפתע הגיע עורב וסיפר לה על נסיכה מסוימת שנישאה לאחרונה לילד קטן שמתואר ממש כמו גיא, רבקה הפכה חסרת מנוחה במחשבה שגיא התאהב באישה אחרת וביקשה מהעורב לקחת אותה לארמון של הנסיכה, רבקה חיכתה בדאגה ליד הארמון וראתה ילד שנכנס פנימה, היא נאנחה בהקלה כי זה לא היה גיא.

רבקה המשיכה בחיפושים והגיעה ליער, שם היא פגשה אייל בודד עם מזחלת שלג, האייל שמע את סיפורה העצוב של רבקה ואמר שראה את מלכת השלג עפה משם עם ילד ללפלנד, רבקה יצאה מיד לכיוון לפלנד והאייל התלווה אליה.

שם, הם נתקלו בקוסם שסיפר להם שגיא נמצא בארמון של מלכת השלג ובגלל פיסת המראה שהתבונן בה, הוא ראה שזה המקום הכי טוב בעולם, הקוסם הציע לרבקה לבקר בארמון.

הארמון של מלכת השלג היה עשוי מקרח, היה קר וחשוך.

רבקה פגשה שם את חברה האבוד, היא שמחה מאוד וחיבקה אותו חזק. דמעותיה החמות נפלו על לחייו הקשות, גיא הרגיש את ליבו הקר מתחיל להתרכך, הוא זיהה את רבקה ובכה בקול.

גיא שוחרר מהקללה של המראה המרושעת וחזר הביתה עם רבקה.

מלכת השלג נעלמה ומאז איש לא שמע עליה יותר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!