מפלצות וחלומות

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

במושב קטן בלב היער, גר ילד קטן בשם אדם.

אדם היה ילד חמוד ויצירתי, אך היו לו לא מעט פחדים וחרדות, הפחד הכי גדול שלו היה מהמפלצות שמתחת למיטה שלו, הוא תמיד הרגיש שיש שם משהו והיה מציץ מספר פעמים לפני שהיה הולך לישון, אדם היה מפוחד אך לא ידע מה לעשות ואיך להתמודד עם הפחדים והחרדות, הוא מאוד רצה להיות רגוע ומאושר.

ערב אחד, לפני שאדם הלך לישון אביו הקריא לו סיפור, בסוף הסיפור אדם שאל את אביו, יוסי: "אבא, איך אני יכול להתמודד עם המפלצות מתחת למיטה?"

יוסי, שאהב מאוד את בנו חשב לרגע ואמר: "אדם – החוכמה בהתמודדות עם פחדים ודאגות היא קודם כל להבין את עצמנו, ממה בעצם אנחנו פוחדים? מה לעשות כשהפחד צף? מה עוזר לי להתגבר עליהם? האם הפחדים אמיתיים או שהם בראש שלנו? מה יכול לגרום לנו להיות רגועים יותר?", אדם הקטן חייך ושאל את אביו: "זה מעניין, אני צריך בסך הכל לשאול את עצמי את השאלות הנכונות וזה מה שיקדם אותי כדי להתגבר על רגשות שליליים בצורה טובה ולהיות רגוע יותר", האבא חייך נישק את בנו והלך לישון.

למחרת יוסי החליט להביא לבנו אדם מתנה מיוחדת, המתנה הייתה דפי עבודה מיוחדים ומהנים, כל דף הכיל חלק פעילות חשובה שעזרה לאדם הקטן להתמודד עם הפחדים והלחצים שלו.

בדף הראשון, אדם היה צריך לכתוב את כל הדאגות שלו, ברגע שהוא כתב אותן זה גרם לו להרגיש טוב יותר.

בדף השני, הוא למד להבין שמה שבאמת מפחיד אותו זאת המחשבות שלו לגבי המפלצות בגלל שהיה לבד בחושך, אדם החליט להשתמש במנורת לילה קטנה והרגיש טוב יותר.

בדף השלישי, הוא התחיל לרשום את כל הדברים החיוביים שיש לו בחיים, הדף היה במגירה ובכל פעם שהוא היה קצת עצוב הוא קרא את הדף ושוב חזר לחייך.

אחרי שאדם השלים את כל דפי העבודה המיוחדים, הוא הרגיש שהפחד ממפלצות כמעט ונעלם.. יחד עם אביו, הוא סיפר לאנשים נוספים על דפי העבודה המופלאים שגרמו לו שוב להיות מאושר ורגוע.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!