סבא והשולחן

סיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

מעשה בסבא זקן שנותר לבדו בביתו ולא יכל לטפל בעצמו כל כך, בנו היחידי החליט לקחת אותו אליו הביתה כדי לדאוג ולטפל בו יחד עם אשתו ובנו הקטן, סבא היה זקן מאוד, ידיו רעדו והוא נעזר במקל כדי ללכת ממקום למקום באיטיות ובכבדות.

המשפחה נהגה לשבת בכל יום שישי סביב שולחן האוכל לארוחת ערב משובחת, סבא הזקן ישב איתם יחד בשולחן, בגלל שידיו רעדו האוכל נפל על בגדיו והוא לכלך גם את הרצפה, בנוסף לכך הוא השמיע רעשים בזמן האוכל, הבן של הסבא ואשתו כעסו מאוד מאי הנוחות שנגרם מהסבא הזקן.

הבעל חשב במהלך כל השבוע מה לעשות עם הסבא הזקן מכיוון שהפריע לו מאוד הלכלוך שנגרם בארוחת הערב המשפחתית בימי שישי, לאחר מחשבה רבה החליט להציב שולחן קטן במטבח, רחוק מהשולחן המשפחתי על מנת שיוכלו לאכול בנחת בימי שישי, מכיוון שסבא שבר גם כלי מטבח הם החליטו להביא לו כלים פשוטים מפלסטיק, סבא ישב בשולחן והזיל דמעה, למרות זאת לא אמר שום דבר, נכדו הקטן הסתכל על כל הנעשה בשקט ולא אמר דבר.

יום שישי אחד לפני ארוחת הערב ראה הבעל את בנו משחק עם קרשים מעץ בגינה, האב שאל את בנו הקטן מה הוא עושה והבן ענה בפשטות "אני מכין לך ולאמא שולחן קטן מעץ כדי שיהיה לכם איפה לאכול כשתתבגרו", המילים של הבן הקטן הדהימו את ההורים של הילד, הם הזילו דמעה והבינו שעשו טעות.

באותו יום שישי החליטו לקחת את סבא בחזרה לשולחן האוכל המשפחתי ובשארית ימיו הוא נהנה מארוחות שישי כמו כל בני המשפחה.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!