רובינזון קרוזו

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

פעם אחת בעיר רחוקה, גר צעיר בשם רובינזון קרוזו. רובינזון מאד אהב לטייל ולהפליג לאיים שונים. הוא רצה לחקור את כל העולם. עם זאת, אביו היה מאוכזב מאוד מאורח חייו. הוא רצה שבנו יצטרף לעסק ויישאר במשפחה אבל לרובינזון היו תוכניות אחרות. הוא רצה להפליג בעולם. אביו לא קיבל זאת אבל נתן לרובינזון לקבל את ההחלטה בעצמו. אז, רובינזון קרוזו יצא לדרך לראשונה, הוא היה רק בן תשע-עשרה. עם זאת, הוא היה נרגש מאוד לצאת למסע חדש ולהכיר אנשים חדשים.

סערה אימתנית השמידה את ספינתו של רובינזון

יום אחד כשהיה על ספינתו, התעוררה סערה חזקה מאוד והוא מצא את עצמו שספינתו מתרסקת עם הגלים. די מהר, הגלים הרסו את ספינתו לחלוטין. אבל רובינזון לא ויתר. הוא לא רצה לחזור הביתה אז הוא נסע לברזיל במקום זאת. שם, הוא הפך לאיש עסקים עשיר מאד.

הוא תמיד נסע לארצות רחוקות במהלך נסיעות העסקים שלו וזה שימח אותו מאוד. לאחר זמן מה, קיבל הצעה עסקית באפריקה ורובינזון רצה להפליג לשם. עם זאת, כפי שרצה הגורל, הוא שוב נקלע לסערה אכזרית, אפילו חזקה מזו שלפני כן.

תקוע על אי

ספינתו נהרסה כליל והוא מצא את עצמו תקוע על אי מוזר. הוא חקר את האי כולו אך לא מצא שם בני אדם. בקושי רב הצליח רובינסון ליצור שם בית והחל לגדל לעצמו את מזון. הוא גידל אורז, שעורה וגידולים אחרים. הוא צד עזים כדי להשיג את בשרן. כמו כן, הוא ביית כמה עיזים עבור החלב שממנו הכין חמאה וגבינה. רובינזון בילה 26 שנים מחייו על האי הזה.

פולשים על האי

יום אחד, רובינסון שמע כמה צעדים אבל לא ראה אף אחד. הוא פחד מאוד כי לא היו לו אינטראקציות אנושיות כל כך הרבה זמן. הרחק על האי, הוא ראה כמה בני אדם אוכלים בני אדם אחרים. רובינזון הבין שהם קניבלים. לאחר זמן מה, הקניבלים נעלמו. אבל רובינזון ידע שמתישהו הם יחזרו.

לאחר כמה ימים, רובינזון ראה ספינה טרופה על האי. כשהלך לשם לחקור, הוא ראה שם גבר בגיל העמידה. הוא הציל אותו ונתן לו מים ואוכל. לאחר שהאיש נרפא לחלוטין, הוא נשאר עם רובינזון קרוזו ועזר לו. רובינזון קרא לאיש ששת כי הוא מצא אותו ביום שישי.

ששת נלקח על ידי הקניבלים

יום אחד, רובינזון חזר מציד וגילה שששת נעלם! כשלא מצא אותו בשום מקום הוא הבין שהוא נלקח על ידי הקניבלים. אז הוא הלך לחפש אותם. לאחר זמן מה, הוא ראה שהקניבלים עומדים לבשל ולאכול את ששת! לאחר שהתגבר על הקניבלים, רובינזון וששת מצאו את הסירה של הקניבלים והחליטו לחזור לארצם. אחרי שלושים וחמש שנים של שהייה באי, רובינזון סוף סוף חזר לברזיל עם חברו הנאמן- ששת.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!