שלושת המוסקטרים

כלליסיפורים לילדיםסיפורים לפני השינה

לפני שנים רבות באיזור יפייפה של צרפת שנקרא "גסקוניה" חיו אנשים שהיו ידועים באומץ ליבם, אחד מהם היה בחור צעיר בשם "דרט" שהחלום הגדול שלו היה להפוך למוסקטר, מוסקטר הוא למעשה אחד מהשומרים המיוחדים של מלך צרפת, חוד החנית של הלוחמים במדינה.

מוסקטר

יום אחד אביו של דרט הגיש לו מכתב ואמר לו שהגיע הזמן לעבור לפריז כדי להגשים את החלום שלו ולהפוך למוסקטר, האב אמר לבן שהוא צריך למסור את המכתב לבחור בשם "גאסקין" שהוא למעשה קפטן של המוסקטרים שמקורב מאוד למלך והוא יעזור לו להגשים את החלום ולהפוך למוסקטר.

מוסקטר ואבא

הבן לקח את הסוס המשפחתי שהיה סוס נאמן מאוד של המשפחה ועזר לכולם לעבור ממקום למקום במשך שנים אך היה גם עם מראה קצת לא שגרתי, הסוס היה בצבע לבן עם המון נקודות שחורות, יחד הם יצאו לעבר פריז.

מוסקטר עם סוס

התחנה הראשונה הייתה לאחר מספר קילומטרים בבית קפה בעיירה קטנה, היו שם אצילים שהתחילו לצחוק על דרט והסוס המשעשע שלו, האצילים אמרו לדרט: "מה זה כל הצבעים שיש לסוס שלך? הוא נראה יותר כמו פרה מאשר סוס".

דרט כעס מאוד ואמר לאחד האצילים שצחקו שהוא הולך להפוך למוסקיטר ואף אחד לא יצחק עליו או על הסוס שלו, אני דורש התנצלות או שאתחיל להילחם מולך בדו קרב חרבות ואלמד אותך לקח!

האציל חייך ודחף את דרט לתוך שלולית בוץ, האצילים המשיכו לצחוק בסערה ועזבו את המקום.

לאחר שדרט הצליח לקום הוא ניקה את הבגדים וראה שאחד האצילים גנב לו את המכתב שקיבל מאביו.

דרט כעס מאוד ודהר עם הסוס לעבר פריז..

לאחר מספר שעות הוא הגיע לארמון בפריז וראה שם המון בחורים צעירים מחכים בכניסה לחצר המלך כדי לנסות להתקבל לתפקיד המכובד ולהפוך למוסקטרים אמיתיים.

קפטן המוסקטרים היה נראה כועס מאוד, אחד המוסקטרים המובילים של המלך נפצע בקרבות והוא הכריז שיש צורך לבחור מוסקטרים חדשים שיעזרו לשמור על מלך צרפת.

דרט הציג את עצמו וסיפר על המפגש הלא נעים שהיה לו עם האצילים בבית הקפה שגנבו את המכתב שנועד עבורו ועל רצונו להפוך למוסקטר אמיתי בחצר המלך, הקפטן התרשם מהאומץ של הבחור הצעיר והמליץ עליו ללכת לאקדמיה המלכותית כדי שיוכל להגשים את חלומו ולהפוך למוסקטר.

דרט התאמן קשה במשך מספר חודשים ברצף כדי להפוך ללוחם דגול, הם דאג לקום מוקדם ולהתאמן עם הטובים ביותר כדי להפוך למוסקטר אמיתי ולהגשים את חלומו, לאחר שנה שלמה של אימונים המאמץ השתלם…

רק 3 הצליחו להתקבל למבחנים של הקפטן, דרט ועוד 2 לוחמים צעירים, הם קראו לעצמם "שלושת המוסקטרים", הם הסתובבו ברחבי הממלכה וראו אנשים מתנהגים בצורה אכזרית לאנשים תמימים והגנו עליהם, הם תמיד רדפו צדק, ריחמו על המסכנים ועזרו להפוך את הממלכה למקום טוב יותר.

דרט היה מאושר מאוד, הוא הפך את החלום שלו למציאות ע"י התמדה ונחישות.

אגדות רבות מסופרות על שלושת המוסקטרים עד היום, הם הפכו את העולם למקום טוב יותר ואמרו את המשפט המפורסם: "אחד בשבילם כולם וכולם בשביל אחד!"

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון כשעולה סיפור חדש?

הניוזלטר שלנו מחכה לך!

בהצטרפות לרשימת התפוצה הנך מאשר/ת קבלת פניות מטעם אתר 'לילה טוב', לרבות פניות בעלות אופי פרסומי.

מעדיפים סיפורים בסרטונים?

צפו ביוטיוב!